İzmir Balçova Palmiyedeki Kahvenin Rengi Kafe de Müşteriye yapılan terbiyesizlik

Merhaba arkadaşlar,

geçen hafta sonu bir firsat sitesinden almış olduğum 2 kişilik waffle koponumu kullanmak için izmir balçovada ki palmiye alış-veriş merkezinde bulunan kahvenin rengi cafeye gittim. Fırsat sitesine urun koyan firmalar genelde rezervasyon isterler. ben mekana oturmadan önce baktım çok boş yer vardı. sıkıntı olmaz düşüncesiyle oturduk. daha sonra bir bayan geldi ben de kendisine fırsat sitesinden aldığımı söyledim sonrasında bana MERKEZ OFISI arayarak rezervasyon yaptırmam gerektiğini söyledi. aslında ortada rezervasyon yaptırmayı gerektircek kadar mahşeri bir kalabalık yoktu. Neyse Aldığım fırsat sitesinden iletişim bilgilerini aldım (merkez ofis numarasıda 0555 ile başlayan cep numarası :)) )  ve aradım şu anda palmiye AVM yakınlarındayım müsaitseniz kuponumu kullanmak istiyorum dedim. peki gelebilirsiniz dedi telefona çıkan erkek sesi.  Ben  kafamı bir çevirdim tezgaha doğru birde ne göreyim bir erkek o anda elinde telefon hafifçe blini doğrultuyor. o anda yapılan terbiyesizlik gün gibi ortadaydı. bana merkez ofisi arayarak rezervasyon yapmam gerektiğini söyleyen bayanla göz göze geldik yaptığı terbiyesizliğin farkındaydı ama artık geri dönüşü yoktu. Ben kendilerine madem firsat sitelerinden gelen müşterilere müşteri gözüyle bakmıyorlarsa ürünlerini koymamamaları gerektiği söyledim. hem kendileri böyle yalan dolan içinde yüzmekten kurtulurlar hemde insanları uğraştırmamış olurlar.  bundan sonrasını anlatmama gerek artık sanırım. Yorumu sizlere bırakıyorum

2 Comments

  1. Evren Araci

    Selamlar.ben kahvenin rengi isletmecisi evren,ilk once yapilan tamamen bizim uyguladigimiz bir prosedurdur,o an kafemiz musait oldugu icin sizi misafir edebildik,biz bu uygulamayi yogun zamanlarda musterilerimiz sikinti yasamasin diye uyguladigimiz bir sisitem.bende kafem disinda iyi bir tuketiciyimdir,bu tarz firsat sitelerindeki problemleri bende cok yasadim fakat bu olayda bir terbiyesiLik goremedim beyfendi…size yer yok deseydik bu bir problem olabilirdi.

  2. Gürkan

    Evren Bey Merhaba,
    Sanırım burada “terbiyesizlik” olarak nitelenen durum, çok boş yer olmasına rağmen gereksiz yere telefon edilmesinin istenmiş olması. Üstelik de telefon edeceği kişi oradayken iyice abes olmuş. Kaldı ki sadece bir iki masa bile olsa rezervasyon istenmesi zaten özünde saçma. Normal bir müşteri geldiğinde rezervasyon istiyor musunuz? İstiyorsanız bie fırsat sitesinden gelenden istememelisin çünkü bu zaten kazanmaya çalıştığınız ve bu uğurda indirim yapıp para harcadığınız bir müşteridir.
    İyi günler dilerim.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir